Tréninky

Trénujeme na Domě dětí a mládeže v Olomouci - 17. listopadu 47/1034

Tréninky probíhají: pondělí od 20:00

                                úterý od 19:30                           

Sraz je 15 minut předem

Výuka šermu pro nové zájemce probíhá formou čtyřměsíčního úvodního kurzu na začátku vysokoškolského semestru (pro bližší informace sledujte záložku "nabídka" a "aktuální",  náš facebook, nebo nám napište).

V rámci tréninku se věnujeme šermířské průpravě, úpolovým cvičením, fyzickou přípravou, pádovým a zápasovým technikám, abychom rozvíjeli všestrannost. 

Hlavní náplní po šermířské stránce je HEMA (Historical European Martial Arts / Historická Evropská bojová umění). Tedy technický, historicky věrný způsob boje, který v současnosti zažívá renesanci. Prakticky se jedná o rekonstrukci, nebo chceme-li experimentální ověřování, jak by měl šerm reálně fungovat. Zdrojem způsobů boje jsou dochované knihy starých i nových mistrů a výukové semináře či konzultace s ostatními šermířskými spolky. Během ověřování je důležité vyzkoušet vše na tělo, abychom si zvykli na meč a tempo. Jak se znalosti rozvíjí, přidáváme ochranné pomůcky - masky, rukavice, prošívanice a jiné chrániče dle možností a potřeby.

Primárně trénujeme dlouhý meč. Je to nejrozšířenější zbraň, výborná pro rozvoj a na sparring,

Nabyté znalosti pak používáme při vzniku vystoupení tak, abychom zachovali co největší reálnost šermu v divadle. Zároveň je třeba zvyknout si na kostým, nebo chceme-li na dobové odění, ve kterém se vystoupení předvádí.

Spolek je podporován městem Olomouc