Kdo jsme

Jsme parta šermířů.

Jako projekt jsme se začali formovat v roce 2018, samostatně fungujeme od léta 2020. Je před námi hodně práce, abychom se v Olomouci ukázali.

Jsme otevřená společnost - u nás se dá se šermem začít nanovo, nebo se integrovat zvenku, pokud jste již někde trénovali. Nebo s námi můžete vyrazit na nějakou kostýmovanou akci na hradě. U nás má možnost každý.

V zásadě sledujeme dva cíle: 

První cíl: trénovat historická evropská bojová umění (používaná zkratka HEMA), kdy se nově příchozí během zimního semestru začlení mezi ostatní a společně dál rozvíjíme výuku a naše schopnosti. Spolupracujeme s dalšími šermířskými školami (Digladior, Paridon, Adorea etc.),  ke kterým se jezdíme učit. Více ohledně tréninků ve vlastní sekci,
V následujících letech se plánujeme účastnit turnajů v HEMA.

Druhý cíl: dobový tábor, kde nejezdí nutně jen šermíři, ale zkrátka každý, kdo má kostým. Dobové zaměření máme 2. polovinu 15. století. Sledujeme směr living history, kdy se snažíme o věrnou rekonstrukci.
Samozřejmě šermíři jsou potřeba i do tábora, protože bez šermířů neuděláme vystoupení. Obrážíme hrady, slavnosti pro města či muzea, připravujeme vystoupení, program na noční prohlídky.

Poslední roky se nám daří i v oblasti filmové, kdy s Agenturou Merlet jezdíme párkrát za rok natáčet jako Action Extras. Práce stvořená přímo pro šermíře. 

Spolek je podporován městem Olomouc