Nabídka

Šermířská vystoupení

Hra o trůn

přibližná délka: 25 min
scénická hudba

Teleshoping po šermířsku. Turnajové vystoupení, ve kterém se potenciální zákazníci utkají o přednostní právo koupit si speciální šermířský trůn.


Daň za hrdinství

přibližná délka: 25 min

Zábavné vystoupení na motivy stolní hry dračí doupě. Uvidíte hrdiny, padouchy i fantastické bytosti v krátkém příběhu plném boje, humoru a napětí. Bavit se budou hlavně děti, ale na své si přijdou i dospělí.


Chladné a žhavé zbraně

přibližná délka: 23 min
lze krátit na 10 nebo 15 minut

Vystoupení formou interaktivní přednášky. Popis různých šermířských a jiných technik zaznamenaných v historických manuskriptech a jejich převedení do praxe.
Vystoupení je zaměřeno na všechny, kteří se zajímají o skutečný šerm, ale nechybí humor, kterému se zasmějí i ti nejmenší.

Doprovodný program

Hry

Lukostřelba, vrhání seker, přesekávání brambory skutečným mečem, bojová aréna a další

Dobový tábor

Stany, přístřešek s posezením, menší zbrojnice

Fireshow

přibližná délka 10-20 minut, dle dohody

Vystoupení přidružené skupiny Plameňáci

Dobová řemesla

V současné době nedisponujeme řemesly, ale jsme schopni je zajistit.

Výuka šermu

Kurzy šermu

Šerm je fascinující koníček, ale může být i náročný. Proto náš kurz je koncipován jako čtyřměsíční úvodní semestr, kde si můžete doslova osahat s čím trénujeme, co děláme, kdy se scházíme a kdo vlastně jsme.

Na tréninku se věnujeme primárně dlouhému meči, ale snažíme se to doplňovat dalšími zbraněmi, zápasem a různými úpolovými cvičeními. Dlouhodobým účelem tréninku je experimentálně rekonstruovat principy a postupy dle starých i nových mistrů (obecně nazývané jako HEMA, více v sekci "tréninky"). A dále na jaře se začínáme připravovat na vystoupení, takže přibývá i více scénického šermu pro vystupující a pro ostatní je více prostoru na sparring.

Kurzy obvykle začínáme se začátkem výuky v zimním semestru (konec září / začátek října), aby to vyhovovalo i studentům.  Jsou vhodné pro začínající i již zkušené šermíře, kteří se k nám chtějí přidat. Rádi přivítáme muže i ženy od 18 let, ale dá se domluvit od 16 po konzultaci s rodiči. Přesný termín úvodních hodin naleznete v sekci "aktuální" a našich sociálních sítích. Pakliže byste se nemohli z nějakého důvodu dostavit na úvodní hodinu - napište, domluvíme se.