Akademie věd ČR sdružuje vědecké ústavy, zabývající se hlavně výzkumem. Tyto dny jsou velkým festivalem přednášek, divadelních představení, prohlídek různých laboratoří, výstav, akcí na pracovištích, promítání dokumentárních filmů a mnoha dalšími aktivitami pořádanými nejen v Praze, ale po celé republice. Tato obří akce se týká různých vědeckých oborů.
lidé v muzeu
Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy a koná se ve dnech 5.–11. listopadu 2018.Můžete se například dozvědět, jak vypadala věda a vědecké výzkumy před sto lety a jak se od té doby tyto obory vyvíjely.Pokud se chcete nějaké akce zúčastnit, stačí se zaregistrovat na stránkách akce a pak si jen vybrat obor vašeho zájmu. Na některé akce je potřeba si zarezervovat místo. Vstup na tyto všechny akce je zdarma.
O víkendu se očekávají návštěvy celých rodin, všichni najdou téma, co je zajímá a baví. Každý den odpoledne a večer bude připraven program pro širokou veřejnost. Navíc, k letošním 18. narozeninám tohoto festivalu, je připravena spousta aktivit, ty by měly zaujmout právě širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Ve večerních hodinách se uskuteční diskusní setkání s předními českými odborníky na různá témata, která budou moderovat redaktoři České televize.
muzeum umění
Ukázka z nabízeného programu

Tato celá akce je určena v dopoledních hodinách především studentům středních škol, v odpoledních a večerních hodinách potom může přijít každý, kdo se zajímá třeba o téma ekologie, archeologie,hvězdárnynebo ozón a klimatické změny. Mezi dalšími jsou družice a výzkum zemské sféry, hurikányv severním Atlantiku, keramické laboratoře, seismická měření na území České republiky, ale i První republikanebo T.G.Masaryk, čipraotec Čech. Některé návštěvníky by mohla zaujmout výstava komiksů, přednáška o Mnichově 1938, záchrana zvířat v Senegalu, exkurze archívu Jana Patočky.

Kompletní bohatý program najdete na festivalovém webu, přijďte a určitě si vše užijete.

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR
3.8 (75%)8